Θέμα: pll rdvv 15 watt  (Αναγνώστηκε 1049 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vagelis

• Sr. Member
  • Φύλο: Άντρας

• Δραστηριότητα
    2%
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 18, 2018, 15:06:30 μμ »
αυτο ακριβως σου ελεγα.
το φοβερο και τρομερο αυτο PLL, για κοστος 1€, σε εβαλε σε ενα σωρο εξοδα και ταλαιπωρια.
επιμενω και μιλωντας τεχνικα, θα ξαναπω:
αν ειχε ενα LM7812 και μια διοδο (κοστος περιπου 1€) δε θα παθαινες ΑΥΤΗ τη βλαβη, απο αναστροφη πολικοτητας.

Αποσυνδεδεμένος vourdoulas

• Jr. Member
  • **

• Δραστηριότητα
    0%
  • Ονομα: marcos
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 20, 2018, 11:40:43 πμ »
Να ρωτήσω απο πού το αγοράσατε και πόσο εγώ δεν το βρίσκω. Βγάζει σε όλη την μπάντα την ίδια ισχύ:

Αποσυνδεδεμένος Vagelis

• Sr. Member

• Δραστηριότητα
    2%
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 20, 2018, 11:47:59 πμ »
Να ρωτήσω απο πού το αγοράσατε και πόσο εγώ δεν το βρίσκω. Βγάζει σε όλη την μπάντα την ίδια ισχύ:

δες στα links, στην Ολλανδια.
https://www.amateurradioshop.nl/webshop/bouwkits/fm-broadcast
https://dutchrfshop.nl/en/diy-kits-pcb-s/524-onderdelenkit-drfs06-v2-fm-zender-6-watt.html

τωρα, για την αποδοση του, πρεπει να απαντησει ενας που το εχει και το εχει δοκιμασει σχετικα.

Αποσυνδεδεμένος studio52

• *

• Δραστηριότητα
    2%
  • Ονομα: παναγιωτης
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 18, 2018, 07:49:03 πμ »
Να απαντησω στον φιλο με το RDVV οτι εχουν περασει τρια κομματια απο τα χερια μου και το καρπουζι βγεικε μαπα οπως λεει ο σοφος λαος , ολα μεχρι τα 500 mwatt δουλευανε καλα οταν ρυθμιζα για αυξηση της ισχυος μεχρι 5 watt επιρρεαζοταν η οθονη του pll, ξεκλειδωνε . Ο Βαγγελης δικιο εχει σε αυτα που εγραψε και να προσθεσω οτι η πλακετα ειναι ετσι σχεδιασμενη που δεν σου αφηνει περιθωριο να θωρακισεις ( ταλαντωση , pll ) οποτε για τα λεφτα του ουτε για πειραμα δεν κανει

Αποσυνδεδεμένος satland7

• *
  • Neopas

• Δραστηριότητα
    0.2%
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 24, 2018, 12:16:20 μμ »
εγω εχω παρει τουλάχιστον 5 κομματια τα εδωσα σε φιλουs και όλα δουλευουν μεχρι και σημερα μια χαρα και βγαζουν στα 14 volt τουλάχιστον 13 watt χωριs προβληματα

TinyPortal © 2005-2011